لیست سهام ها در بازار بورس ایران

تاریخچه سهام قلرست

 

شرکت قند اصفهان در تاریخ ۷ مرداد ۱۳۳۲  در اداره ثبت شرکتهای تهران به ثبت رسید و از مهرماه ۱۳۴۰ شروع به بهره برداری نمود. شرکت در تاریخ ۲۰ آبان ماه ۱۳۶۵ به شرکت سهامی عام تبدیل و در تاریخ ۲۲ مهرماه ۱۳۷۶ در بورس اوراق بهادار پذیرفته شد و در حال حاضر جزو واحدهای تجاری فرعی شرکت مادر تخصصی صنایع غذایی سینا و واحد تجاری نهایی گروه بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی می باشد.

تاریخچه سهام غفارس

شركت شیر پاستوریزه پگاه فارس ابتدا با نام كارخانه شیر پاستوریزه و استرلیزه در تاریخ 6/9/1353 تشکیل گردیده است. براساس مصوبه مجمع عمومی عادی صاحبان سهام شركت صنایع شیر ایران مورخ 28/4/1382 مبنی بر تبدیل كارخانه های تابعه به شركتهای مستقل، شركت شیرپاستوریزه پگاه فارس در تاریخ 18/12/1382 نزد اداره ثبت شركتهای استان فارس به ثبت رسیده است. براساس تصمیم مجمع عمومی فوق العاده 28 مرداد ماه 1386 ضمن اصلاح مفاد اساسنامه، نوع شركت به سهامی عام تغییر یافته و در تاریخ 29/6/1386 در اداره ثبت شركتهای استان فارس به ثبت رسیده است.

تاریخچه سهام دتولید

شرکت داروسازي تولیددارو در سال 1384 بصورت سهامی خاص تأسیس شده و مورخ 1384/4/8 در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است. شرکت در تاریخ 1391/6/4 به شرکت سهامی عام تبدیل و در تاریخ 1391/11/24 در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شده و سهام شرکت براي اولین بار در تاریخ 1392/6/31 مورد معامله قرار گرفته است. در حال حاضر، شرکت داروسازي تولیددارو جزء واحدهاي تجاري فرعی شرکت سرمایه گذاری البرز (سهامی عام) می باشد. مرکز اصلی شرکت و نیز کارخانه آن در شهر تهران و در ابتدای جاده ساوه واقع است.

تاریخچه سهام بایکا

 

شرکت در تاریخ ۲۴ مهر ۱۳۴۴ در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید و در سال ۱۳۴۵ به بهره برداری رسید و بر اساس صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده سهام در تاریخ ۷ تیر ماه ۱۳۵۷ از سهامی خاص به سهامی عام تغییر نمود.

تاریخچه سهام فپنتا

شرکت صنعتی سپنتا سهامی عام در تاریخ ۲۰ فروردین ۱۳۳۹ با نام شرکت صنعتی و تجاری سپنتا با مسئولیت محدود تاسیس و در اداره ثبت شرکتها به ثبت رسید و در فروردین ۱۳۵۹ ۵ سام شرکت در بورس اوراق بهادار تهران پذیرش گردیده و در طول بیش از نیم قرن بلا انقطاع به تولید و عرضه لوله و پروفیل اشتغال داشته است.

معرفی سهام رتکو

شرکت تکین کو در سال 1372 با هدف ارائه خدمات بازرسی فنی و کنترل خوردگی به ویژه در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی توسط جمعی از متخصصان و مدیران ارشد صنایع پتروشیمی در قالب یکی از شرکت های تابعه شرکت سرمایه گذاری پتروشیمی تاسیس گردید. این شرکت همواره سعی داشته تا با جذب افراد متخصص ، مستعد و دارای توان فکری و اجرایی بالا، بستر مناسب برای همکاری هموطنان داخل و خارج از کشور را در شرکتی ایرانی با توان رقابت بین المللی فراهم نماید. با توجه به سرمایه گذارى کلان صورت گرفته از سوى این شرکت و خرید ادوات و تجهیزات مدرن آزمون هاى غیر مخرب از معتبرترین سازندگان دنیا و همچنین دارا بودن بازرسین مجرب به عنوان برترین شرکت ارائه کننده خدمات بازرسی فنی و کنترل خوردگی در ایران محسوب مى شود

تاریخچه سهام پلوله

 

شرکت تولیدی گاز لوله در تاریخ ۲۷ آذر ۱۳۷۵ به صورت شرکت سهامی خاص تاسیس شد و در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید و شروع به بهره برداری نمود و در تاریخ ۳۰ شهریور ۱۳۸۱ به موجب صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده به شرکت سهامی عام تبدیل و در تاریخ ۱ بهمن ۱۳۸۱ در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد.

ماهیت کسب و کار سهام کنور

شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور در تاریخ ۲۸ اسفند ۱۳۷۵ در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید. موضوع فعالیت شرکت عبارت است از اکتشاف و استخراج و بهره برداری از معادن سنگ آهن و تولید کنستانتره از آن و تولید گندله و تولید سنگ آهن و تولید محصولات فولادی و نصب و راه اندازی و نگهداری و تعمیرات بازرسی و فنی و سرویس تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز شرکت می باشد. نکات مهم شرکت: طبق اطلاعات مالی شرکت درآمد و سود شرکت نسبت به سال های مالی گذشته افزایش یافته است.

تاریخچه سهام وآذر

شرکت سرمایه گذاری توسعه آذربایجان در تاریخ 11/10/1375 در تبریز به ثبت رسیده و فعالیت خود را شروع کرده است. نام شرکت از تاریخ 16/9/1382 به عنوان سیصد و شصت و هفتمین شرکت پذیرفته شده در گروه واسطه گری های مالی در سازمان بورس درج گردیده است.

معرفی سهام کپارس

شرکت کاشی پارس (سهامی عام) به صورت شرکت سهامی عام تاسیس شده و طی شماره ۱۷۲۴۹ مورخ ۱۳۵۲ در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده است شرکت از تاریخ اسفند ۱۳۷۳ در سازمان بورس و اوراق بهادار پذیرفته شده است. دفتر مرکزی شرکت در تهران، خیابان دکتر شریعتی بالاتر از پل سید خندان خیابان جلفا خیابان ارسباران - پلاک ۱۹ و کارخانه، در شهر صنعتی البرز واقع است

تاریخچه سهام کاسپین

شرکت در خرداد ماه 1362 تحت نام شرکت گسترش و سرمایه گذاری دارویی ایران تاسیس و ثبت رسیده و از سال 1376 شروع به بهره برداری نموده است. در تاریخ 8/7/1385 نام شرکت به شرکت داروسازی کاسپین تامین تغییر یافته است. این شرکت در تاریخ 27/2/1393 نزد شرکت فرابورس ثبت شده است. این شرکت در زمره واحدهای تجاری فرعی شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین است و واحدهای تجاری نهایی گروه شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی می باشد. مرکز اصلی شرکت در تهران و کارخانه در شهر صنعتی رشت واقع گردیده است.

معرفی سهام سبجنو

سیمان یکی از پرکاربرد ترین کالاهای صنعتی جهان و از اساسی ترین مصالح لازم برای رشد و توسعه اقتصادی است. در اقتصاد کشورهای رو به رشد این صنعت جایگاه مهمی دارد. از جمله در کشور ما این صنعت بعد از نفت و پتروشیمی از زمره مهمترین صنایع بوده و به تنهایی ۲٪ از تولید ناخالص داخلی دارد در سالیان اخیر این صنعت رشد جهشی داشته و حجم بالایی از سرمایه گذاری را به خود جذب نموده است. در نتیجه این سرمایه گذاری ها مرتبا به حجم تولید افزوده شده و اکنون ایران یکی از بزرگترین تولید کنندگان سیمان جهان است که علاوه بر تامین سیمان مورد نیاز کشور، جزء کشورهای صادر کننده سیمان و کلینکر نیز می باشد.

تاریخچه سهام قثابت

شرکت کارخانه های تولیدی و صنعتی ثابت خراسان سهامی عام در تاریخ ۲۰ مرداد ۱۳۳۶ تاسیس و در دفتر ثبت شرکتهای داخلی شهرستان مشهد به ثبت رسید و سپس مرکز شرکت به تهران منتقل شد و در تاریخ ۱۵ اسفند ۱۳۵۰ در دفاتر ثبت تهران ثبت گردید.شرکت پس از تبدیل به شرکت سهامی عام در سال ۱۳۴۵ به عضویت سازمان بورس و اوراق بهادار تهران پذیرفته شد.

معرفی سهام مفاخر

شرکت در تاریخ 24/8/1376 تاسیس شد. در تاریخ هفدهم دی ماه نود و دو به عنوان پنجاه و نهمین شرکت در بازار سهام شرکت فرابورس ایران با نماد مفاخر پذیرفته شد. شرکت اخیرا از مالکیت گروه سرمایه گذاری خوارزمی به گروه مالی سپهر صادرات درآمده است. پیشتر سرمایه گذاری خوارزمی، 52% از سهام خود در شرکت را به سپهر صادرات فروخته است. موضوع فعالیت شرکت عبارت است از تامین، بهره برداری و پشتیبانی از انواع سخت افزار، نرم افزار، تجهیزات رایانه ای و مخابراتی، سیستمهای الکترونیکی و ماشینهای اداری، بانکی و کامپیوتری مورد مصرف در انواع فعالیتهای اداری، تجاری، خدماتی، تولیدی، مالی، بانای، بورس و هر نوع فعالیت اقتصادی که انجام آن مرتبط با زمینه های رایانه و ارتباطات باشد.

تاریخچه سهام فسپا

 

شرکت گروه صنعتی سپاهان در تاریخ ۲۴ آبان ۱۳۵۲ در اداره کل ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی اصفهان و سپس بر اساس مصوبه مجمع عمومی فوق العاده در تاریخ ۴ آذر ۱۳۵۵ در تاریخ ۳۰ خرداد ۱۳۵۶ در تهران به ثبت رسید و به موجب صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده در تاریخ ۲۰ بهمن ۱۳۷۸ از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل گردید.

تاریخچه سهام سنیر

 

شرکت سهامی خاص سیمان سفید نی ریز در تاریخ ۱۵ اسفند ۱۳۶۶ در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید و از تاریخ ۲۷ دی ماه ۱۳۸۲ به شرکت سهامی عام تبدیل و در تاریخ ۳۱ خرداد ۱۳۸۴ در سازمان بورس اوراق بهادار تهران مورد پذیرش قرار گرفت.

تاریخچه سهام کسعدی

شــركت كارخانجــات كاشــي و ســراميك ســعدي در تــاريخ 23 /12/ 1340 در تهــران بــه ثبــت رســيد. پروانــه بهــره بــرداري شــركت در تــاريخ 5/26 /1344 بــا ظرفيــت 18 ميليــون عــدد كاشــي در ســال صــادر گرديــده و در مــورخ 2/12 /1367 بــه ظرفيــت 4/5 ميليــون مترمربــع كاشــي ديــواري ، يــك ميليــون مترمربــع كاشــي كــف، پــنج هــزار تن انواع لعاب كاشي و 450 هزار عدد کاست نسوز کاشی در سال اصلاح گردیده است. كارخانجــات كاشــي و ســراميك ســعدي از شــش ماهــه اول ســال مــالي 1381 در جهــت همســوئي بــا بــازار و برآورده كردن نياز مشـتري ، بـه محصـولات جديـد و متنـوع و ارتقـاء تكنولـوژي ، طـرح تو سـعه و بـالانس خـــطوط توليـد خود را شروع، كه مرحله اول اين طرح در اوايل تير ماه 1383 توليدات آزمايشي خــود را آغاز نمود

موضوع فعالیت سهام سرود

 

تولید سیمان و به طور کلی اقدام به هر نوع فعالیت تجاری و صنعتی مجاز

برنامه های آتی شرکت:

  • تقویت ناوگان حمل و نقل محصولات شرکت با تقویت ناوگان ریلی در داخل و صادرات و با کاهش هزینه‌های حمل و نقل ریلی
  • بهینه سازی خط تولید و مصرف انرژی با اجرای پروژه های بهینه سازی
  • اجرای برنامه های زیست محیطی به منظور جلوگیری از جریمه های آلایندگی محیط زیست
  • تولید و معرفی محصولات جدید و بسته بندی متنوع و فروش بتن آماده قطعات بتنی
  • مطالعه و اصلاح ساختار داکت پاس خط 2
یکشنبه 11 آبان 1399 , 13:25
نظرات : 0

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش